Un forum..RPG =]]

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Nothing to do. Nothing to say.

In jos 
AutorMesaj
Ash
Admin

Data de înscriere : 07/03/2010

MesajSubiect: Nothing to do. Nothing to say.   Mar Mar 09, 2010 10:12 am

Nu stiu ce m-a apucat. Nu sunt genul de baiat care scrie in jurnale. Chiar deloc. Ma surprinde si chestia ca m-am gandit sa ma mut aici. Imi place, normal. Insa asta doar pentru ca mi-am reintalnit doua prietene foarte bune din copilarie. Pot spune ca niciuna nu s-a schimbat mai deloc. Caroline e aceeasi fata neindiferenta, ironica, sarcastica. Hannah? Nu mai scap deloc de ea. Oricat de mult as vrea. Pot sa plec si in Irlanda. Ma urmareste. Uneori cred ca a pus un urmaritor secret pe spatele meu. Uhm. Scoala? Poate o data pe luna, si nici atunci! Singurele ore la care mai vin e cea de Teatru si Muzica. Si ca am pomenit muzica: E viata mea. Faptul ca am catigat concursul de talente intr-a 9-a: Stanton's Got Talent, m-a facut sa realizez ca [,] cantatul e un..dar..ca sa spun asta in cuvintele celorlalti colegi. Normal nu as fi vrut sa imi incep viata de cantaret sau actor. Oamenii se schimba. Si aceasta fraza. Imi aminteste de Zoe si JJ. Dragut. Nu asa de dragut cand au inceput sa ma ignore pentru ca incepeam sa stau mai mult cu Hannah si Caroline. Dar apoi m-am mutat. Si surprize surprize, chiar acum 2 luni s-au transferat si ei in Stantonbury. Partea buna e ca suntem intr-un fel amici, acum. Partea rea este ca acum ma implora sa ma intorc la ei. Nu. Un cuvant care il folosesc destul de [,] des. NU sunt un adolescent cuminte si "bland". NU imi place sa fiu popular. NU imi place faptul ca ma terorizeaza Hannah. NU..NU..NU, si asa mai departe. Si acum revin la ce vorbeam la inceputul paginii, pentru ca deja ne-am abatut prea mult de la subiect. Unii cred ca sunt complet inofensiv. Urasc asta. Unii si-au schimbat parerea cand m-am batut cu niste idioti. Nu era vina mea ca la vremea aia se luasera de prietenii mei. Hai, mai merge sa va luati de mine, dar deja cand vorbiti de prietenii mei..e altceva. Ah. Dragut sa mai continui, dar omul nu sta numai cu ochii in jurnal, nu? Si atunci poate va spun ceva si despre...uh..las-o pe data viitoare... :-j.

With her red Prada boots
And a Gwen Stefani smile
Then she pulled out a pen and surprised me when
She wrote her number on my hand
Then she was gone,
But from now on
I’m gonna be a different man
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://blueatmosphere.forumz.ro
Ash
Admin

Data de înscriere : 07/03/2010

MesajSubiect: Re: Nothing to do. Nothing to say.   Mar Mar 09, 2010 3:21 pm

Si spuneam ca va spun ceva despre cineva, huh?
Nestiind ce sa spun, si defapt STIIND ca deabia am venit de la club, nu imi amintesc nimic. Tot ce stiu e ca am scris in jurnal si am zis ca va spun ceva despre cineva data viitoare cand scriu in jurnal [Adica acum]. Ceva se intampla. Hannah e normala, duh. Asta daca nebunie-veselie-plictiseala-toate-in-acelas-timp e normal. Caroline. S-a schimbat ceva mai mult. In prima "intrare" spusesem ca nu s-a schimbat. Nu am vazut asta..pana acum. Poate ca mi se pare mie, dar parca sta mai departe de noi. Daca ne intalnim, atunci e totul: Buna, ce faci, mai vorbim, pa. Nimic interesant sau super. Cand ma hotarasc si eu sa merg la scoala, Caroline nu era niciodata acolo. Rebela, indradevar. Si nu ia placut niciodata scoala, insa tot mergea. La teste nu lua mereu 10, dar mergea. Incerca. Era in echipa de tenis si era in cor. Lua lectii de pian si vioara, chiar daca stia sa cante perfect. Voia sa se asigure ca TOTUL e perfect. Si ca sa fiu sincer, cu ea m-am imprietenit prima oara. Eram de nedespartit, pana o intalnisem pe "Fata Noua", Hannah. Am inceput sa stau mai mult cu ea si Caroline se simtea..singura..din cate vedeam eu. Nu am mai fost asa de apropiati dupa ce am intalnit-o pe Hannah. Uneori chiar cred ca [,] Caroline nu o mai suporta asa cum o suporta inainte. Nu am ce sa le fac. Ori raman prietene, ori nu, si isi vad amandoua de treaba lor. Si dupaia cu mine cum ramane? Stiu cum fac amandoua. Hannah o sa vrea sa stau cu ea, asta daca nu isi gaseste mai repede prieten, ca sa poata tortura pe altcineva. Si Caroline o sa vrea si ea sa stau cu ea, asta daca nu se muta inapoi in London, ceea ce pare ca vrea sa faca. Nu cred ca e prea fericita aici. Si la scoala toti de ia de ea. Nu ii place sa fie populara. Si oricum pana la urma STIU ca va pleca. E practic IMPOSIBIL sa nu plece. Stiu cum se simte. La inceput, nici eu nu stiam ce aveam de gand sa fac aici. Nu stiam ce CAUT aici. Era..diferit.

With her red Prada boots
And a Gwen Stefani smile
Then she pulled out a pen and surprised me when
She wrote her number on my hand
Then she was gone,
But from now on
I’m gonna be a different man
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://blueatmosphere.forumz.ro

Nothing to do. Nothing to say.
Sus 
Pagina 1 din 1