Un forum..RPG =]]

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Silent voice .

In jos 
AutorMesaj
Andy Sixx.

Data de înscriere : 07/03/2010

MesajSubiect: Silent voice .   Lun Mar 08, 2010 2:42 pm

Ca de obicei o dimineaţă stresantă , m-am sculat ca dracu la ora 9 . Telefonul meu ar trebui reparat , are o defecţiune cred , mai bine îl arunc . După ce m-am dat jos din pat , am fugit direct sub jetul apei de la duş , apa aceea fierbinte , era atât de bună , nu îmi pot da seama ce sa întâmplat ... a fost un moment de tăcere apoi parcă toate amintirile din copilărie mi-au trecut prin faţa ochilor , toate acele amintiri frumoase sau risipit , doar cele în care am văzut moartea cu ochii continuau să mă fută la cap , am oprit apa , dar nu parcă nu vroia să se oprească , într-un final s-a oprit singură -.
Am plecat la şcoală , lucru ce era anormal pentru mine ,nu am mai fost la şcoală de cîteva săptămâni , profesori s-au uimit , şi ce să vezi surpriză .... gaşca fetelor de au făcut numai rele să ajungă cu mine în şcoală , ce dracu mă stresează atâta dacă vede că eu nici nu mă uit la ele .''A uite mi-a clipit !'' ce superficial , totuşi , am întâlnit o tipă , super tipa !
În fine , normal ea nu mă cunoştea , eu nici atât , am crezut că e nouă prin şcoală , dar nu . Ce puteam să fac ? In pana mea , niciodată nu am păţit asta , să mi se înmoie picioarele în faţa unei tipe ? ce căcat !
Totuşi voi vedea eu ce voi face şi cu asta .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andy Sixx.

MesajSubiect: Re: Silent voice .   Mier Mar 10, 2010 1:16 pm

Na că am rezolvat'o şi pe asta ! M-am combinat cu tipa , şi nu îmi pare rău . E o bunăciune a dracu , ce pot să zic , că e singura cu care comunic ? Pot să zic că încerc să mă schimb dracu' şi io , adică pana mea , deja sunt prea stresat , trebuie să fac ceva să mai dau dracu' nervi , nu ştiu de ce , dar moartea tatălui meu ma tulburat ... dar parcă totul e mai uşor cu fata asta prin preaşmă , mi' se pare mai tandră ... sau doar sunt eu prea atras de ea şi din cauza asta mă simt bine în preaşma ei ? Nu ştiu ce să zic . Totuşi mă bucur că am reuşit să mă potolesc şi să io zic frumos , să nu ''săr'' pe ea de la început , totuşi poate că acum mă vor lăsa şi târfele alea în pace , ştiind că am prietenă , şi sper că o vor lăsa şi pe ea , că altfel le omor cu sânge rece .
Voi încerca să ii cunosc şi pe restul , poate mă înprietenesc şi eu cu amicii ei , poate îmi schimb şi eu comportamentul agitat , sper doar .
Pe lângă toate astea , mai există şi trupa , care mă cam oboseşte în ultima vreme , mai ales turneul pe care tocmai l-am anulat , eu mă cam piş pe ea de treabă sunt deja prea extenuat pentru a face fată tuturor acestor provocări , şi pe lângă asta , nici de mama nu am mai aflat nimic .
Tata a murit , dar ea ce o face ? Sper că e bine , deja devin cam sentimental , ceea ce nu îmi place , dar cred că mi-ar prinde bine şi aceste gânduri .
Sus In jos
Andy Sixx.

MesajSubiect: Re: Silent voice .   Vin Mar 12, 2010 11:34 am

Mie dor ...

Mie dor de zilele în care eram decât un copil prost , un copil plin de vise , de speranţe . Îmi amintesc cu drag momentele acelea când mergeam cu skate'ul în parc şi mă dădeam mare în faţa fetelor . Erau nişte fete drăguţe , cu pielea albă ca laptele , cu obrajii , delicaţi şi cu o culoare de roz-roşu aprins pe ei . Erau doar nişte copile , pe atunci nu existau fiţele acestea , sau tupeu de care dau dovată fetele din ziua de azi ... nu ...
Îmi amintesc şi de mine , copilul acela zburdalnic , plin de energie , cu parul lins ca de o vacă , ce zbura în bătaia vântului . Mie dor de zilele în care stăteam întins în pat căci mâncam bomboane în exces , şi ascultam puţină muzică ... Mie dor şi de momentele în care mă punea mama să scriu , da dracu' le făcea dacă la televizor erau desene animate . Apăi şi prieteni mei , când ieşeam afară , aruncam cu bolovani în geamurile moşilor , îi enervam , apoi cînd ieşeau cu toporul la noi , fugeam şi râdeam de mama focului ...
Mie dor de toate aceste zile ... dar acum când mă privesc în oglindă şi vâd că nu este un copil ... îmi dau seama că acum sunt un adult ... un adult ignorand ... nu mai sunt copilul acela vesel pe care toată lumea îl adora ...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Silent voice .   

Sus In jos

Silent voice .
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Blue Sphere :: Personaj :: Jurnalul-
Mergi direct la: