Un forum..RPG =]]

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

One day.One Life.

In jos 
AutorMesaj
Caroline Humphrey

Data de înscriere : 07/03/2010

MesajSubiect: One day.One Life.   Lun Mar 08, 2010 1:47 pm

A fost o zi plicticoasa de iarna.Nu sau intamplat multe azi.Ca deobicei viata se scurge ca un lung sir de intamplari nedorite in rest....nici o bucurie.Un sentiment nostalgic imi infatisa inima.Da,desigur cred ca ar trebui sa imi fac un panou cu"Stai departe de mine" si totusi de legatura are asta cu ce-am zis eu??never mind punct si o luam de la capat.
Nu a trecut mult timp de cand m-am mutat aici si sunt deja plictisita however pot sa-mi spun si singura"My dear alte 3 dorinte".Incep sa cred ca aici nu e locul meu.Poate ca trebuia sa raman in London.Dar la cum e tata nu poti sa te obisnuiesti cu un loc pentru ca sti ca oricand vei pleca de acolo.
Sii ce ziceam??Soarele aici foarte frumos iti patrunde in inima e ca si cum ai face baie in suc de portocale pe o caldura toropitoare vara,incantator.In London ploua tot timpul de aceea toti oameni de acolo sunt mereu albi ca spuma laptelui.Nu stiu ce credeti voi dar eu mereu am preferat bronzul ciocolatin.Uite ceva frumos in acest oras !mai e si parcul ala grozav de interesant.Ador chestia aia care ne tinea cu capul in jos da senzati tari.
Aaaa da mi-am adus aminte cum puteam sa uit asta mi-am revazut vechi prieteni asta cred ca m-a bucurat cel mai mult.
Uite ceva dragut!camera mea miroase mereu a coji de portocale de aceea imi place sa-mi pierd timpul in cersafurile moi si poaspete cu atat mai bine decat sa iesi afara si sa dai de un gunoi langa tine brrr ma ia cu fiori.
Sa facut cam tarziu eu cred ca am sa ma culc.
Revin maine cu noi stiri sper ca mai interesante!
/Inchide jurnalul\
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Caroline Humphrey

MesajSubiect: Re: One day.One Life.   Mar Mar 09, 2010 12:24 pm

Omg ce zi a mai fost si asta T_T.Ca toate celelalte...
Mi-am dat seama ca de cand m-am mutat aici nu am mai avut timp sa cant.Toate intrumentele mi-au ramas in London si tot trecutul meu cel mai lung posibil.Imi e dor de locul acela dar parca nu mas muta inapoi.
Aici nimeni nu ma intelege parca as fi turca serios vorbind toti ma iau ca pe o sursa de a deveni populara m-am saturat sa fiu tinta de batjocora a tuturor.Si ce pot sa fac??in ziua de azi nu mai poti avea incredere in nimeni.
In cele din urma am realizat ca nu sunt deloc o prietena buna nu am niciunu adevarat iar singuri pe care ii am sunt Ash si Hannah si totusi pana si cu ei relatia noastra de prietenie s-a racit foarte tare,nu ii pot condamna sunt o afurisita de fata rasfata si sclifosita ceea ce crede toata lumea despre mine ceea ce pana acum nu ma prea interesa.
Oricum aici nu m-am hotarat sa scriu despre despresiile mele.
Imi e dor de pianul meu mare si roz de acasa si de vioara mea.Poate ca pare ciudat dar eu chiar am o relatie cu aceste "fiinte" pentru ca nu le tratez doar ca pe niste obiecte pe care le cumperi si apoi le arunci la gunoi.Am de gand sa fac o excursie lunga inapoi in London dupa ele nu vreau altele.Vioara si pianul acela il am de cand aveam 4 ani.Sunt pline de amintiri frumoase si unele mai putin...frumoase.Imi aduc aminte de mama....da mama imi e dor de ea.Optez la inca o clipa alaturi de ea.
Mda....
Scoala asta este atat de iritanta.Si eu cred ca sunt lafel pentru colegi mei.Oarecum am observat ca Hannah si cu Ash au ramas inca cei mai buni prieteni,am fost singura care nu a mai tinut legatura.
Ce trist mi-a fost atat de dor de ei si acum cand sunt langa ei nu apreciez asta dar nici nu stiu cum so fac.
Hannah nu s-a schimbat deloc tot lafel de zurlie e,lafel si Ash dar fata de comportamentul lui de copil cuminte acum e mai diferit sau poate ca doar asa mi se pare mie.Citez "Ei imi sunt cei mai buni prieteni si singuri care nu profita de mine" sper ca odata cu timpul relatia dintre noi sa nu se rupa...Dar asta nu depinde de mine acum.
Uneori simt ca nu mai am aer ma sufoc chiar si cand nu ar trebui mie frig chiar si cand e cald si invers.Si am inceput sa visez ca o sa mor.Intotdeauna visurile mele au devenit realitate pura si nu as fi prea socata daca in orice clipa ar putea cadea pamantul peste mine.Dar nu vreau sa ma gandesc la asta ca la un lucru negativ si nici n-am de gand sa ii spun cuiva stiu ca nimeni nu mar crede poate sunt doar inchipuirile mele.
Cred ca totusi mi-am pierdut prea mult timp sa-mi citez pe o hartie tot ce am facut azi.
As vrea o pisica,ma simt atat de singura si goala in casa asta.E ca si cum nar exista nimeni aici nu e nimeni care sa ma intampine nimeni care sa se bucure ca am venit acasa e pustiu si oricat de superficiala as fi imi e dor sa am pe cineva langa mine.De cand a murit mama tot singura am stat,tata e prea ocupat sa ma mai viziteze 24 din 24 sta pe scaun la birou si semneaza acte si face cereri plus ca el este in America si eu in Anglia nu-l pot ruga sa vina pana aici doar pentru buna ce mai faci si atat oricum.............m-am obisnuit sa fiu singura.
Mai sunt o gramada de lucruri de facut defapt mint nu mai e nimic de facut oricum daca as avea o masina de scris ganduri as mai scrie dar pentru moment cred ca mi-am amintit multe lucruri de care vreau si incerc sa uit.
Sus In jos
Caroline Humphrey

MesajSubiect: Re: One day.One Life.   Mier Mar 10, 2010 1:45 am

Si iata ca a venit dimineata.
Si nu stiu de ce sunt cazuta intr-o stare de depresie iarasi si iarasi in noaptea asta nici nu am putut sa dorm.M-am fatait cand intr-o parte cand in alta.Imi vine sa plang dar nu stiu de ce,ba cred ca stiu.
Dar asta nu va priveste.
Ma`friends unde??nicaieri cel putin nu aici.Data trecuta am vorbit o gramada despre ei acum nu mai stiu ce pot sa zic.Ii cunosc de o viata adica ma rog pe Ash.Iar acum parca nici nu i-am cunoscut inca.
Este trist Ash a fost cel mai bun prieten al meu inca de cand eram bebelus si la gadinita si la camin si la scoala pana in clasa a4`a cand a aparut Hannah si cred ca a inceput sa ii devina prietena mai buna ca mine.
Am incercat sa ma integrez printre ei da era ca si cum nu as fi acolo asa ca m-am hotarat sa renunt.Il vedeam in fiecare zi pe Ash ca mergea cu Hannah ma simteam total neglijata ba chiar ma tranteam seara in pat si incepeam sa plang aveam niste draci.
Dar am inceput sa imi dau seama ca Ash nu e numai al meu nu e papusa mea pe care o manevrez cum vreau eu si nu pot sa tin toata lumea departe de el doar pentru ca imi e frica.....sa nu il pierd si pe el ceea ce deja s-a intamplat.
Waii nici nu mi-am dat seama ca sunt asa sensibila am udat deja foaia de lacrimi.Cred ca.......desi lucrul asta e foarte rautacios as fi vrut ca Hannah sa nu fi aparut....da inegalabil de rea pot fi.
Dar....sincer imi e dor de toate!Imi e dor de timpul cand Ash ma ajuta sa imi fac o casuta din cuburi.Cand ma ajuta sa strang flori pentru mama pentru ca eu strangeam numai buruieni.Cand ma ajuta la teme.Cand ma invata sa merg pe role.......si multe altele.
El chiar mi-a fost ca un frate mai mare care a avut grija de mine mai presus chiar si de cat a facuto tata.Iar acum ma simt asa de singura dar nu am cum sa schimb asta timpul trece,oameni se schimba chiar daca ei nu inteleg ca doare foarte tare sa iti pierzi cel mai bun prieten...cel mai bun prieten.
Imi e dor de tine Ash sper ca intr-o zi sa afli asta.
/Inchide jurnalul.\
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: One day.One Life.   

Sus In jos

One day.One Life.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Blue Sphere :: Personaj :: Jurnalul-
Mergi direct la: